Lyn 0:3 Moon – 5-ta rasa w finale WGL!

Turniej organizowany przez Netease powoli wkracza w decydującą fazę. Co za tym idzie, pary są coraz ciekawsze.

Tym razem w półfinale mamy jednak starcie prawdziwych gigantów i wciąż grających legend Warcrafta!
Ten pojedynek śmiało mógłby odbyć się w wielkim finale, jednak los skojarzył obydwu graczy tuż przed tym ostatnim meczem.

Naprzeciwko siebie staną Jang „Moon” Jae Ho i Park „Lyn” Joon.

Pierwszy to człowiek kierujący „5-tą” rasą. 31 letni koreańczyk, który zrewolucjonizował  Nocne Elfy. Do jego nadejścia rasa ta była mało znacząca na scenie Warcrafta. Po tym co zaczął „cudowaćMoon, nadeszły czas wielkich sukcesów i mocnych graczy reprezentujących elfy, takich jak chociażby Creolophusa (wygrał m.in WCG2007, BlizzCon 2007). Sam Jang nigdy jednak nie zdobył upragnionej Victorii w postaci zwycięstwa na WCG, natomiast dołożył kilka innych ważnych zwycięstw takich jak chociażby IES 2006, IES 2007, PGL Season II, WeG 2005-2006. Podczas rozgrywanych klanówek 95% gier z nim w składzie zaczynała się wynikiem 1:0 (mówiono tak chociażby o czasach Cristiano Ronaldo w Realu a więc możemy sobie zobrazować jak mocny w tamych czasach był koreańczyk).

W drodze do jego finału stanie jednak godny przeciwnik.

Czasy świetności Lyn’a nastąpiły jakby po czasach panowania Moon’a. W przeciwieństwie do niego (również 31-letni gracz) wspiął się na sam szczyt zdobywając WCG w 2011 roku, gdzie po zaciętym finale odprawił z kwitkiem Sky’a wynikiem 2:1. Dwa razy z rzędu zdobywał tytuł BlizzCon (2008-2009) a jego najświeższym dużo znaczącym tytułem jest złoto z World Cyber Arena 2016.

Po drodze postanowiłem zapytać o typy naszych znajomych z klanu + dodałem swój:

CPR: „Otóż uważam, że będzie to bardzo wyrównana walka, lecz z przewagą dla Moon’a, mimo, że Lyn więcej razy zasłynął  w w3 to raczej Moon otworzy więcej kart. Moon gral czesto w SC2 co daje mu duża świadomość analizy i poglądu na zwroty akcji. Rasa jest rowniez na korzysc Moon’a.
TYP: 3:2 dla Moon’a

ARUNA: „Lyn potężny, jego przeciwnik Moon również + imba elf. Moon wygra ten turniej.
TYP: 3:1 dla Moon’a

KlimO: „Oboje ostatnio prezentują genialną formę, co potwierdzili podczas fazy grupowej. Oboje kierują tzw. imba rasą, co jakby nie daje żadnemu z nich dużej przewagi na początku. Jednak sercem i rozumem (widząc co robił w grupie) jestem za Moon’em od którego w końcu zaczęła się moja gra Nocnymi.
TYP: 3:1 dla Moon’a.

Fir: „Wszystkie statystyki wskazują na zwycięstwo Lyn’a. 65% vs ne, lepszy bilans bezpośrednich meczy oraz fakt, że ten matchup jest najgorszym Moon’a (51% winratio vs orc). Natomiast Moon kieruje najbardziej imba rasą od czasów orc’a z patch’a 1.21. Wydaje mi się, że ten mecz będzie bardzo bliski i może być 3:2 tak w jedną jak i w drugą stronę. Ja wskazuję na 3:2 dla Lyn’a z sympatii do rasy.
TYP: 3:2 dla Lyn’a

 

W komentarzach możecie również podzielić się waszymi typami na ten mecz.

 

 

07.12.2018
11:00

 

Lyn

0:3

Moon

MAPY

Lyn

<

Moon

LR

Lyn

<

Moon

NI

Lyn

<

Moon

TS

 

UPDATE:

Poszło łatwiej niż ktokolwiek się spodziewał.. Moon rozjechał wręcz Lyn’a, który nie był w stanie urwać mu chociażby mapy, a pierwsza gra przejdzie do kolekcji tych „zwariowanych„. Elf melduję się w finale i czeka na wygranego z pojedynku Foggy – Infi. Czyżby mirror w wielkim finale Warcraft Gold League Winter 2018?

123 total views, 1 views today

Polub lub udostępnij ten post na:
Facebook
Google+
http://veniv.pl/2018/12/06/lyn-vs-moon-wgl-winter-polfinaly/
Twitter
Instagram

Post Author: KlimO

2 thoughts on “Lyn 0:3 Moon – 5-ta rasa w finale WGL!

Dodaj komentarz